Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro Pagalbos socialinės rizikos šeimoms skyriaus vedėja Jurgita Krukauskienė ir Labdaros paramos fondo „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ direktorius Algimantas Patackas.

Tiesia gerumo ranką

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro Pagalbos socialinės rizikos šeimoms skyriaus darbuotojai globoja per 150 šeimų. Šiais metais užsimezgė bendradarbiavimo ryšiai su labdaros ir paramos fondu „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“.

Šio fondo steigėjas ir direktorius Algimantas Patackas – išskirtinė asmenybė. Neslepia išaugęs vaikų namuose. Pasak jo, mama neturėjo galimybių auginti sūnaus, tad valdiškuose namuose patyrė ir šalto, ir karšto.

A. Patackas šiandien rūpinasi, kad sudėtingose sąlygose augantys vaikai būtų aprengti, patogiai paguldyti, išmaudyti. Jo fondo teikiama labdara pasiekė ir mūsų centrą.

Kuomet neseniai eilinį kartą nuvykome atsivežti drabužių, avalynės, namų apyvokos daiktų į fondo buveinę Vilniuje, p. Algimantas prasitarė, kad jau trečius metus tiesiog gyvena šia pasirinkta misija.

Pats pasitiko ir patarė, kas šiuo metų laiku paklausiausia. Gariūnų verslo centre, kur dirba fondo savanoriai rugsėjo pabaigoje vyko „Mamyčių mugę“, kurioje dalyvavo per 1200 šeimų. Šioje mugėje už nedideles kainas galima įsigyti gražių, geros kokybės vaikiškų drabužėlių.

Fondo savanoriai aktyviai bendradarbiauja su šios mugės dalyviais. Dalis lėšų, gautų už parduotus vaikų drabužėlius, tenka labdarai. Labdarai atiduodama ir dalis neparduotų prekių. Tokiomis fondas ir dalinasi su visos Lietuvos šeimomis. Džiaugiamės, kad ir mūsų centro darbuotojai užmezgė ryšį su šia organizacija.

Žmogus turi turėti labai atvirą sielą ir gerumo kupiną širdį, kad savo veiklą nukreiptų kitų gerovei. Toks yra Algimantas Patackas ir jo gražūs darbai, mintys turi atgarsį ir dėkingumą iš Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro globojamų šeimų.

Lina SUKACKIENĖ

Ukmergės nestacionarių socialinių

paslaugų centro administratorė